MACP-011015
Aeroflex (MACOM Technology Solutions)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MACP-011015 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MACP-011015 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MACP-011015 |
|---|---|
| Manufacturer | Aeroflex (MACOM Technology Solutions) |
| Description | RF DIR COUPLR 40MHZ-1.25GHZ 5SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $3.41 | $2.766 | $2.236 | $2.095 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $2.001 | $1.942 | $1.883 | $1.824 | ||
Specifications
Data sheet
| Supplier Device Package: | 5-SMD |
|---|---|
| Series: | - |
| Return Loss: | 30dB |
| Power - Max: | 250mW |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 5-SMD Module |
| Other Names: | 1465-1711-1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Isolation: | - |
| Insertion Loss: | 1.9dB |
| Frequency: | 40MHz ~ 1.25GHz |
| Detailed Description: | RF Directional Coupler General Purpose 40MHz ~ 1.25GHz 8dB 250mW 5-SMD Module |
| Coupling Factor: | 8dB |
| Coupler Type: | Standard |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MACP-011015, use the request quote form to request MACP-011015 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MACP-011015.The price and lead time for MACP-011015 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MACP-011015.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

