MACP-009730-C60370
Aeroflex (MACOM Technology Solutions)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MACP-009730-C60370 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MACP-009730-C60370 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MACP-009730-C60370 |
|---|---|
| Manufacturer | Aeroflex (MACOM Technology Solutions) |
| Description | RF DIR COUPLER 5MHZ-1.2GHZ MOD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.55 | $1.241 | $1.008 | |||
| 50 pcs | 100 pcs | 250 pcs | |||
| $0.982 | $0.957 | $0.931 | |||
Specifications
Data sheet
| Supplier Device Package: | Module |
|---|---|
| Series: | - |
| Return Loss: | 23dB |
| Power - Max: | 250mW |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 6-SMD Module, No Lead |
| Other Names: | 1465-1709-1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Isolation: | - |
| Insertion Loss: | - |
| Frequency: | 5MHz ~ 1.2GHz |
| Detailed Description: | RF Directional Coupler General Purpose 5MHz ~ 1.2GHz 250mW 6-SMD Module, No Lead |
| Coupling Factor: | - |
| Coupler Type: | Standard |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MACP-009730-C60370, use the request quote form to request MACP-009730-C60370 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MACP-009730-C60370.The price and lead time for MACP-009730-C60370 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MACP-009730-C60370.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
