M55342K04B33B2RTP
Dale / Vishay
M55342K04B33B2RTP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy M55342K04B33B2RTP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. M55342K04B33B2RTP
Manufacturer Vishay Dale
Description RES SMD 33.2KOHM 0.1% 0.15W 1505
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:R (0.01%)
Voltage - Working:0.15W
Voltage - Breakdown:1505
Thickness (Max):±100ppm/°C
Size / Dimension:0.155" L x 0.050" W (3.94mm x 1.27mm)
Series:Military, MIL-PRF-55342, RM1505
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:1505
Other Names:M55342K04B33B2RTP-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Manufacturer Part Number:M55342K04B33B2RTP
Height - Seated (Max):0.033" (0.84mm)
Features:Military, Non-Inductive
FIFO's:2
Expanded Description:33.2k Ohm ±0.1% 0.15W Chip Resistor 1505 Military, Non-Inductive Thin Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±0.1%