M55342E06B665ARWS
Dale / Vishay
M55342E06B665ARWS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy M55342E06B665ARWS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. M55342E06B665ARWS
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 665 OHM 0.1% 0.15W 0705
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:0705
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Series:Military, MIL-PRF-55342, RM0705
Resistance:665 Ohms
Power (Watts):0.15W
Packaging:Tray
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:M55342E06B665ARWS-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Height - Seated (Max):0.033" (0.84mm)
Features:Military, Non-Inductive
Failure Rate:R (0.01%)
Detailed Description:665 Ohms ±0.1% 0.15W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Military, Non-Inductive Thin Film