M50-3801342
Harwin
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy M50-3801342 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy M50-3801342 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | M50-3801342 |
|---|---|
| Manufacturer | Harwin |
| Description | CONN DIP PLUG 26POS 1.27MM IDC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 28 pcs | 56 pcs | 112 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $3.60 | $3.456 | $3.168 | $3.024 | $2.88 | |
| 252 pcs | 504 pcs | 1008 pcs | 2520 pcs | ||
| $2.52 | $2.448 | $2.088 | $1.944 | ||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 30 AWG |
|---|---|
| Series: | Archer M50 |
| Row Spacing: | 0.050" (1.27mm) |
| Packaging: | Tray |
| Other Names: | 952-2654 M50-3801342-ND |
| Number of Rows: | 2 |
| Number of Positions Loaded: | All |
| Number of Positions: | 26 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Feed Through |
| Detailed Description: | 26 Position Ribbon Cable, DIP Header Connector IDC 30 AWG Through Hole |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Contact Finish: | Gold |
| Connector Type: | Ribbon Cable, DIP Header |
| Color: | - |
| Cable Termination: | IDC |
| Cable Pitch: | 0.025" (0.64mm) |
| Board-Side Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply M50-3801342, use the request quote form to request M50-3801342 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number M50-3801342.The price and lead time for M50-3801342 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# M50-3801342.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
