M50-3800542
Harwin
M50-3800542
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy M50-3800542 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. M50-3800542
Manufacturer Harwin
Description 1.27 IDC DIP PLUG 10 POSN
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 729 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs55 pcs110 pcs
275 pcs550 pcs1045 pcs2530 pcs
Data sheet
Wire Gauge:30 AWG
Series:Archer M50
Row Spacing:0.050" (1.27mm)
Packaging:Tray
Other Names:952-2567
M50-3800542-ND
Number of Rows:2
Number of Positions Loaded:All
Number of Positions:10
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Features:Feed Through
Detailed Description:10 Position Ribbon Cable, DIP Header Connector IDC 30 AWG Through Hole
Contact Finish Thickness:-
Contact Finish:Gold
Connector Type:Ribbon Cable, DIP Header
Color:-
Cable Termination:IDC
Cable Pitch:0.025" (0.64mm)
Board-Side Pitch:0.050" (1.27mm)