LZ4-00MA00-0000
LED Engin
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LZ4-00MA00-0000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LZ4-00MA00-0000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LZ4-00MA00-0000 |
|---|---|
| Manufacturer | LED Engin |
| Description | LED EMITTER RGBA 10W SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $11.082 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 624nm Red, 525nm Green, 457nm Blue, 593nm Amber |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.2V Red, 3.5V Green, 3.5V Blue, 2.5V Amber |
| Viewing Angle: | 95° |
| Thermal Resistance of Package: | 1.1°C/W |
| Temperature - Test: | 25°C |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 2828 (7070 Metric) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 75 lm/W Red, 65 lm/W Green, 12 lm/W Blue, 45 lm/W Amber |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.173" (4.40mm) |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | 115 lm Red, 160 lm Green, 30 lm Blue, 78 lm Amber |
| Detailed Description: | LED Lighting Color - Red, Green, Blue, Amber (RGBA) 624nm Red, 525nm Green, 457nm Blue, 593nm Amber 2828 (7070 Metric) |
| Current - Test: | 700mA Red, 700mA Green, 700mA Blue, 700mA Amber |
| Current - Max: | 1A Red, 1A Green, 1A Blue, 1A Amber |
| Color: | Red, Green, Blue, Amber (RGBA) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LZ4-00MA00-0000, use the request quote form to request LZ4-00MA00-0000 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LZ4-00MA00-0000.The price and lead time for LZ4-00MA00-0000 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LZ4-00MA00-0000.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

