LY H9GP-HZKX-36
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LY H9GP-HZKX-36 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LY H9GP-HZKX-36 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LY H9GP-HZKX-36 |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Description | LED OSLON BLACK YELLOW SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1200 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.866 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 589nm (583nm ~ 595nm) |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.25V |
| Viewing Angle: | 90° |
| Thermal Resistance of Package: | 6.5°C/W |
| Temperature - Test: | 25°C |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.152" L x 0.152" W (3.85mm x 3.85mm) |
| Series: | OSLON® Black |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 1515 (3838 Metric) |
| Other Names: | LY H9GP-HZKX-36-ND LYH9GP-HZKX-36 Q65111A1708 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 77 lm/W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.095" (2.41mm) |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | 61 lm (39 lm ~ 82 lm) |
| Detailed Description: | LED Lighting Color OSLON® Black Yellow 589nm (583nm ~ 595nm) 1515 (3838 Metric) |
| Current - Test: | 350mA |
| Current - Max: | 1A |
| Color: | Yellow |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LY H9GP-HZKX-36, use the request quote form to request LY H9GP-HZKX-36 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LY H9GP-HZKX-36.The price and lead time for LY H9GP-HZKX-36 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LY H9GP-HZKX-36.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
