LY ETSF-ABCA-46-1-50-R18-Z
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LY ETSF-ABCA-46-1-50-R18-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LY ETSF-ABCA-46-1-50-R18-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LY ETSF-ABCA-46-1-50-R18-Z |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Description | LED YELLOW CLEAR 4PLCC SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | 6000 pcs | 10000 pcs | 50000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.217 | $0.202 | $0.195 | $0.184 | ||
Specifications
Data sheet
| Wavelength - Peak: | 597nm |
|---|---|
| Wavelength - Dominant: | 590nm |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.15V |
| Viewing Angle: | 120° |
| Supplier Device Package: | 4-PLCC |
| Size / Dimension: | 3.20mm L x 2.80mm W |
| Series: | TOPLED |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 4-PLCC |
| Other Names: | 475-3463-2 LY ETSF-ABCA-46-1 LY ETSF-ABCA-46-1-50-R18-Z-ND LY ETSF-ABCA-46-1-Z LY ETSF-ABCA-46-1-Z-ND LYETSF-ABCA-46-1 LYETSF-ABCA-46-1-Z LYETSFABCA461 LYETSFABCA461Z Q65110A9779 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Millicandela Rating: | 2475mcd |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Lens Transparency: | Clear |
| Lens Style/Size: | Round with Flat Top, 2.40mm |
| Lens Color: | Colorless |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height (Max): | 2.10mm |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Yellow 590nm LED Indication - Discrete 2.15V 4-PLCC |
| Current - Test: | 50mA |
| Configuration: | Standard |
| Color: | Yellow |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LY ETSF-ABCA-46-1-50-R18-Z, use the request quote form to request LY ETSF-ABCA-46-1-50-R18-Z pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LY ETSF-ABCA-46-1-50-R18-Z.The price and lead time for LY ETSF-ABCA-46-1-50-R18-Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LY ETSF-ABCA-46-1-50-R18-Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
