LW A6SG-V2BA-FK0PM0
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LW A6SG-V2BA-FK0PM0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LW A6SG-V2BA-FK0PM0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LW A6SG-V2BA-FK0PM0 |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Description | LED WHITE DIFFUSED 2SMD R/A |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | 6000 pcs | 10000 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.276 | $0.266 | $0.262 | |||
Specifications
Data sheet
| Wavelength - Peak: | - |
|---|---|
| Wavelength - Dominant: | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.2V |
| Viewing Angle: | 120° |
| Supplier Device Package: | 2-SMD |
| Size / Dimension: | 4.00mm L x 3.60mm W |
| Series: | SIDELED |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 2-SMD, Boomerang |
| Other Names: | 475-3451-2 LW A6SG-V2BA-FK0PM0-ND Q65111A7819 |
| Mounting Type: | Surface Mount, Right Angle |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Millicandela Rating: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Lens Style/Size: | Round with Flat Top, 2.41mm |
| Lens Color: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height (Max): | 4.00mm |
| Features: | - |
| Detailed Description: | White LED Indication - Discrete 3.2V 2-SMD, Boomerang |
| Current - Test: | 20mA |
| Configuration: | Standard |
| Color: | White |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LW A6SG-V2BA-FK0PM0, use the request quote form to request LW A6SG-V2BA-FK0PM0 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LW A6SG-V2BA-FK0PM0.The price and lead time for LW A6SG-V2BA-FK0PM0 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LW A6SG-V2BA-FK0PM0.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
