LW E67C-U2V2-5K8L-1-30-R18-Z
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LW E67C-U2V2-5K8L-1-30-R18-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LW E67C-U2V2-5K8L-1-30-R18-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LW E67C-U2V2-5K8L-1-30-R18-Z |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Description | LED WHITE DIFFUSED 4PLCC SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | 6000 pcs | 10000 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.322 | $0.31 | $0.305 | |||
Specifications
Data sheet
| Wavelength - Peak: | - |
|---|---|
| Wavelength - Dominant: | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.4V |
| Viewing Angle: | 120° |
| Supplier Device Package: | 4-PLCC |
| Size / Dimension: | 3.20mm L x 2.80mm W |
| Series: | Power TOPLED® |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 4-PLCC |
| Other Names: | 475-3018-2 980-144660-0 LW E67C-U2V2-5K8L-1 LW E67C-U2V2-5K8L-1-Z-ND LW-E67C-U2V2-5K8L-1-Z LW-E67C-U2V2-5K8L-1-Z-ND LWE67C-U2V2-5K8L-1 LWE67C-U2V2-5K8L-1-Z LWE67CU2V25K8L1 LWE67CU2V25K8L1Z Q2507860 Q2807126 Q65110A1931 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Millicandela Rating: | 840mcd |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Lens Style/Size: | Round with Flat Top, 2.40mm |
| Lens Color: | Yellow |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height (Max): | 2.10mm |
| Features: | - |
| Detailed Description: | White LED Indication - Discrete 3.4V 4-PLCC |
| Current - Test: | 30mA |
| Configuration: | Standard |
| Color: | White |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LW E67C-U2V2-5K8L-1-30-R18-Z, use the request quote form to request LW E67C-U2V2-5K8L-1-30-R18-Z pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LW E67C-U2V2-5K8L-1-30-R18-Z.The price and lead time for LW E67C-U2V2-5K8L-1-30-R18-Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LW E67C-U2V2-5K8L-1-30-R18-Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
