LUW G5GP-GXHY-5C8E-0-100-R18-Z
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LUW G5GP-GXHY-5C8E-0-100-R18-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LUW G5GP-GXHY-5C8E-0-100-R18-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LUW G5GP-GXHY-5C8E-0-100-R18-Z |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Description | LED TOPLED COOL WHITE 6500K 4SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2100 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.393 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.2V |
|---|---|
| Viewing Angle: | 135° |
| Thermal Resistance of Package: | 40°C/W |
| Supplier Device Package: | 4-PLCC |
| Size / Dimension: | 0.134" L x 0.134" W (3.40mm x 3.40mm) |
| Series: | Advanced Power TOPLED® Plus |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 4-SMD, Gull Wing |
| Other Names: | 475-2891-2 LUW G5GP-GXHY-5C8E LUW G5GP-GXHY-5C8E-Z LUWG5GP-GXHY-5C8E LUWG5GP-GXHY-5C8E-Z LUWG5GPGXHY5C8E Q65110A9093 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 91 lm/W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.089" (2.27mm) |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 29 lm (18 lm ~ 39 lm) |
| Detailed Description: | LED Lighting Advanced Power TOPLED® Plus White, Cool 6500K 3.2V 100mA 135° 4-SMD, Gull Wing |
| Current - Test: | 100mA |
| Current - Max: | 200mA |
| Color: | White, Cool |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| CCT (K): | 6500K |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LUW G5GP-GXHY-5C8E-0-100-R18-Z, use the request quote form to request LUW G5GP-GXHY-5C8E-0-100-R18-Z pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LUW G5GP-GXHY-5C8E-0-100-R18-Z.The price and lead time for LUW G5GP-GXHY-5C8E-0-100-R18-Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LUW G5GP-GXHY-5C8E-0-100-R18-Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
