LUW F8BN-P2P3-R-0-1000-R18-Z-XX
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LUW F8BN-P2P3-R-0-1000-R18-Z-XX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LUW F8BN-P2P3-R-0-1000-R18-Z-XX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LUW F8BN-P2P3-R-0-1000-R18-Z-XX |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Description | LED OSLUX |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.55V |
|---|---|
| Viewing Angle: | - |
| Thermal Resistance of Package: | 10.5°C/W |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.154" L x 0.154" W (3.90mm x 3.90mm) |
| Series: | OSLUX |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | 1616 (4040 Metric) |
| Other Names: | LUW F8BN-P2P3-R-0-1000-R18-Z-XX-ND LUWF8BN-P2P3-R-0-1000-R18-Z-XX LUWF8BNP2P3R01000R18ZXX Q65111A1164 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Detailed Description: | LED Lighting OSLUX White, Cool 6500K 3.55V 1A 1616 (4040 Metric) |
| Current - Test: | 1A |
| Current - Max: | 200mA |
| Color: | White, Cool |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| CCT (K): | 6500K |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LUW F8BN-P2P3-R-0-1000-R18-Z-XX, use the request quote form to request LUW F8BN-P2P3-R-0-1000-R18-Z-XX pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LUW F8BN-P2P3-R-0-1000-R18-Z-XX.The price and lead time for LUW F8BN-P2P3-R-0-1000-R18-Z-XX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LUW F8BN-P2P3-R-0-1000-R18-Z-XX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
