LUW F65G-KXLY-5P7R
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LUW F65G-KXLY-5P7R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LUW F65G-KXLY-5P7R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LUW F65G-KXLY-5P7R |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Description | LED OSLUX COOL WHITE 6500K SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.6V |
|---|---|
| Viewing Angle: | 60°, 47° |
| Thermal Resistance of Package: | 15°C/W |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.201" L x 0.197" W (5.10mm x 5.00mm) |
| Series: | OSLUX™ |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 2020 (5050 Metric) |
| Other Names: | 475-2828-1 LUWF65GKXLY5P7R |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 44 lm/W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.80mm) |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 111 lm (71 lm ~ 150 lm) |
| Detailed Description: | LED Lighting OSLUX™ White, Cool 6500K 3.6V 700mA 60°, 47° 2020 (5050 Metric) |
| Current - Test: | 700mA |
| Current - Max: | 500mA |
| Color: | White, Cool |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| CCT (K): | 6500K |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LUW F65G-KXLY-5P7R, use the request quote form to request LUW F65G-KXLY-5P7R pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LUW F65G-KXLY-5P7R.The price and lead time for LUW F65G-KXLY-5P7R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LUW F65G-KXLY-5P7R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
