LTPL-U034UVH385
Lite-On, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTPL-U034UVH385 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LTPL-U034UVH385 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LTPL-U034UVH385 |
|---|---|
| Manufacturer | Lite-On, Inc. |
| Description | LED 500MA 665MW 385NM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 385nm |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.7V |
| Viewing Angle: | 125° |
| Type: | Ultraviolet (UV) |
| Series: | - |
| Radiant Intensity (Ie) Min @ If: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 2-SMD, No Lead Exposed Pad |
| Other Names: | 160-2187TR 160-2187TR-ND 160-2187TRINACTIVE-ND |
| Orientation: | Top View |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Ultraviolet (UV) Emitter 385nm 3.7V 700mA 125° 2-SMD, No Lead Exposed Pad |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 700mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LTPL-U034UVH385, use the request quote form to request LTPL-U034UVH385 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTPL-U034UVH385.The price and lead time for LTPL-U034UVH385 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LTPL-U034UVH385.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

