LTPL-P05DZS30
Lite-On, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTPL-P05DZS30 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LTPL-P05DZS30 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LTPL-P05DZS30 |
|---|---|
| Manufacturer | Lite-On, Inc. |
| Description | LED P05 WARM WHITE 3000K 8SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 100V |
|---|---|
| Viewing Angle: | - |
| Thermal Resistance of Package: | 3°C/W |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm) |
| Series: | P05 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-SMD, Gull Wing Exposed Pad |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 4 (72 Hours) |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 88 lm/W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.059" (1.50mm) |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 350 lm (Typ) |
| Detailed Description: | LED Lighting P05 White, Warm 3000K 100V 40mA 8-SMD, Gull Wing Exposed Pad |
| Current - Test: | 40mA |
| Current - Max: | 60mA |
| Color: | White, Warm |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| CCT (K): | 3000K |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LTPL-P05DZS30, use the request quote form to request LTPL-P05DZS30 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTPL-P05DZS30.The price and lead time for LTPL-P05DZS30 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LTPL-P05DZS30.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

