LTPL-C034UVH405
Lite-On, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTPL-C034UVH405 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LTPL-C034UVH405 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LTPL-C034UVH405 |
|---|---|
| Manufacturer | Lite-On |
| Description | CO3 series Ultraviolet (UV) Emitter 405nm 3.7V 700mA 130 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.78 | $2.509 | $2.263 | $2.214 | ||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 405nm |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.7V |
| Viewing Angle: | 130° |
| Type: | Ultraviolet (UV) |
| Series: | C03 |
| Radiant Intensity (Ie) Min @ If: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 2-SMD, No Lead Exposed Pad |
| Other Names: | 160-2186TR |
| Orientation: | Top View |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Ultraviolet (UV) Emitter 405nm 3.7V 700mA 130° 2-SMD, No Lead Exposed Pad |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 700mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LTPL-C034UVH405, use the request quote form to request LTPL-C034UVH405 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTPL-C034UVH405.The price and lead time for LTPL-C034UVH405 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LTPL-C034UVH405.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


