LTL1CHTBK3H130-002
Lite-On, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTL1CHTBK3H130-002 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LTL1CHTBK3H130-002 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LTL1CHTBK3H130-002 |
|---|---|
| Manufacturer | Lite-On, Inc. |
| Description | LED CBI 3MM BLUE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength - Peak: | 468nm |
|---|---|
| Voltage Rating: | 3.5V |
| Viewing Angle: | 30° |
| Series: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2A (4 Weeks) |
| Millicandela Rating: | 520mcd |
| Lens Type: | Clear |
| Lens Style/Size: | Round with Domed Top, 3.00mm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | LED Circuit Board Indicator Single Blue Clear 3.5V 100mA Round with Domed Top, 3.00mm |
| Current: | 100mA |
| Configuration: | Single |
| Color: | Blue |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LTL1CHTBK3H130-002, use the request quote form to request LTL1CHTBK3H130-002 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTL1CHTBK3H130-002.The price and lead time for LTL1CHTBK3H130-002 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LTL1CHTBK3H130-002.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

