LS1808N330K302NTM
Knowles NOVACAP
LS1808N330K302NTM
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LS1808N330K302NTM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LS1808N330K302NTM
Manufacturer Knowles NOVACAP
Description CAP CER 33PF 250VAC C0G/NP0 1808
(In US Dollars)
1500 pcs3000 pcs4500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:250VAC
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.065" (1.65mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Series:-
Ratings:X2, Y3
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Other Names:1763-1072-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:33pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
Capacitance:33pF