LS1808N331K302NTM
Knowles NOVACAP
LS1808N331K302NTM
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LS1808N331K302NTM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LS1808N331K302NTM
Manufacturer Knowles NOVACAP
Description CAP CER 330PF 250VAC C0G 1808
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:250VAC
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.065" (1.65mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:330pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
Capacitance:330pF