LRLI-27-400-R-00-20-A
Alliance Sensors Group a div of HG Schaevitz LLC
LRLI-27-400-R-00-20-A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LRLI-27-400-R-00-20-A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LRLI-27-400-R-00-20-A
Manufacturer Alliance Sensors Group a div of HG Schaevitz LLC
Description SENSOR LINEAR 406.4MM CABLE
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 3 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:-
Termination Style:Cable
Technology:LVIT (Linear Variable Inductance Transducer)
Supplier Device Package:-
Series:LRL-27
Rotation Angle - Electrical, Mechanical:-
Resistance Tolerance:-
Packaging:Tube
Package / Case:Cylinder
Output Signal:-
Output:4mA ~ 20mA
Other Names:1817-1050
Operating Temperature:-20°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis Mount
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Linearity:±0.15%
Linear Range:0 ~ 406.40mm (0 ~ 16.00")