LRLE-27-300-R-00-10-A
Alliance Sensors Group a div of HG Schaevitz LLC
LRLE-27-300-R-00-10-A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LRLE-27-300-R-00-10-A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LRLE-27-300-R-00-10-A
Manufacturer Alliance Sensors Group a div of HG Schaevitz LLC
Description SENSOR LINEAR 304.8MM CABLE
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 5 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:0 V ~ 10 V
Termination Style:Cable
Technology:LVIT (Linear Variable Inductance Transducer)
Supplier Device Package:-
Series:LRL-27
Rotation Angle - Electrical, Mechanical:-
Resistance Tolerance:-
Packaging:Tube
Package / Case:Cylinder
Output Signal:-
Output:0 V ~ 10 V
Other Names:1817-1043
Operating Temperature:-20°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Linearity:±0.15%
Linear Range:0 ~ 304.80mm (0 ~ 12.00")