LRF3W-R030JW
TT Electronics
LRF3W-R030JW
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LRF3W-R030JW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LRF3W-R030JW
Manufacturer TT Electronics
Description RES 0.03 OHM 3W 2512 WIDE
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:1225
Size / Dimension:0.125" L x 0.250" W (3.18mm x 6.35mm)
Series:LRF3W
Resistance:30 mOhms
Power (Watts):3W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Other Names:985-1226-1
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.037" (0.94mm)
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:30 mOhms ±5% 3W Chip Resistor Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Thick Film