LQM2HPNR47MJHL
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LQM2HPNR47MJHL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LQM2HPNR47MJHL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LQM2HPNR47MJHL |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Description | FIXED IND 470NH 2.7A 46 MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.17 | |||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Multilayer |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Supplier Device Package: | 1008 (2520 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Shielding: | Shielded |
| Series: | LQM2 |
| Ratings: | - |
| Q @ Freq: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 1008 (2520 Metric) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | Ferrite |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Inductance: | 470nH |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 70MHz |
| Detailed Description: | 470nH Shielded Multilayer Inductor 2.7A 46 mOhm Max 1008 (2520 Metric) |
| DC Resistance (DCR): | 46 mOhm Max |
| Current Rating: | 2.7A |
| Current - Saturation: | 3.2A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LQM2HPNR47MJHL, use the request quote form to request LQM2HPNR47MJHL pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LQM2HPNR47MJHL.The price and lead time for LQM2HPNR47MJHL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LQM2HPNR47MJHL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
