LPJ-30SPI
Bussmann (Eaton)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LPJ-30SPI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LPJ-30SPI
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description FUSE CARTRIDGE 30A 600VAC/300VDC
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:300V
Voltage Rating - AC:600V
Size / Dimension:0.810" Dia x 2.250" L (20.57mm x 57.15mm)
Series:LOW-PEAK™ LPJ
Response Time:Slow
Packaging:Bulk
Package / Case:Cylindrical, Alarm Indicating
Operating Temperature:-
Mounting Type:Holder
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Fuse Type:Cartridge
Features:Indicating
Current Rating:30A