LNK2W822MSEHBB
Buy LNK2W822MSEHBB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LNK2W822MSEHBB
Manufacturer Nichicon
Description CAP ALUM 8200UF 20% 450V SCREW
Data sheet
Voltage - Rated:450V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:3.000" Dia (76.20mm)
Series:LNK
Ripple Current @ Low Frequency:19.1A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:26.74A @ 10kHz
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis Mount
Manufacturer Standard Lead Time:29 Weeks
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:1.252" (31.80mm)
Height - Seated (Max):7.598" (193.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:8200µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C
Capacitance:8200µF