LMV324AM14X
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LMV324AM14X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LMV324AM14X
Manufacturer onsemi
Description
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 18571 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply, Single/Dual (±):2.7 V ~ 5.5 V, ±1.35 V ~ 2.75 V
Voltage - Input Offset:1mV
Supplier Device Package:14-SOIC
Slew Rate:1.5 V/µs
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type:Rail-to-Rail
Other Names:LMV324AM14X-ND
LMV324AM14XFSTR
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Circuits:4
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:39 Weeks
Gain Bandwidth Product:1.4MHz
Detailed Description:Voltage Feedback Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-SOIC
Current - Supply:100µA
Current - Output / Channel:34mA