LMK042BJ471KC-F
Taiyo Yuden
LMK042BJ471KC-F
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LMK042BJ471KC-F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LMK042BJ471KC-F
Manufacturer Taiyo Yuden
Description CAP CER 470PF 10V X5R 01005
(In US Dollars)
15000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.009" (0.22mm)
Temperature Coefficient:X5R
Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Package / Case:01005 (0402 Metric)
Other Names:587-2142-2
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Features:-
Detailed Description:470pF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 01005 (0402 Metric)
Capacitance:470pF