LMK042BJ332KC-W
Taiyo Yuden
LMK042BJ332KC-W
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LMK042BJ332KC-W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LMK042BJ332KC-W
Manufacturer Taiyo Yuden
Description CAP CER 3300PF 10V X5R 01005
(In US Dollars)
40000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.009" (0.22mm)
Temperature Coefficient:X5R
Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Series:M
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:01005 (0402 Metric)
Other Names:LMK042BJ332KCW
RM LMK042 BJ332KC-W
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:3300pF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 01005 (0402 Metric)
Capacitance:3300pF