LM63DIMAX/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM63DIMAX/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM63DIMAX/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM63DIMAX/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 1 remote and local temperature sensor with fan control 8-SOIC 0 to 125 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.619 | $1.461 | $1.318 | $1.289 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Topology: | ADC (Sigma Delta), Comparator, Fan Speed Control, Register Bank |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Series: | - |
| Sensor Type: | Internal and External |
| Sensing Temperature: | 0°C ~ 125°C |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type: | 2-Wire SMBus |
| Output Fan: | Yes |
| Output Alarm: | Yes |
| Other Names: | 296-38144-2 LM63DIMAX/NOPB-ND |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 35 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Fan Control, Temp Monitor |
| Detailed Description: | Fan Control, Temp Monitor 0°C ~ 125°C Internal and External Sensor 2-Wire SMBus Output 8-SOIC |
| Base Part Number: | LM63 |
| Accuracy: | ±3°C |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM63DIMAX/NOPB, use the request quote form to request LM63DIMAX/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM63DIMAX/NOPB.The price and lead time for LM63DIMAX/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM63DIMAX/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
