LM63CIMA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM63CIMA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM63CIMA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM63CIMA |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 1 remote and local temperature sensor with fan control 8-SOIC 0 to 125 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.441 | $2.203 | $1.987 | $1.944 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Topology: | ADC (Sigma Delta), Comparator, Fan Speed Control, Register Bank |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Series: | - |
| Sensor Type: | Internal and External |
| Sensing Temperature: | 0°C ~ 125°C |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type: | 2-Wire SMBus |
| Output Fan: | Yes |
| Output Alarm: | Yes |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Function: | Fan Control, Temp Monitor |
| Detailed Description: | Fan Control, Temp Monitor 0°C ~ 125°C Internal and External Sensor 2-Wire SMBus Output 8-SOIC |
| Base Part Number: | LM63 |
| Accuracy: | ±3°C |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM63CIMA, use the request quote form to request LM63CIMA pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM63CIMA.The price and lead time for LM63CIMA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM63CIMA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
