LM5175EVM-HP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM5175EVM-HP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM5175EVM-HP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM5175EVM-HP |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | EVALUATION MODULE LM5175 HP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $206.58 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 12V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 6 V ~ 36 V |
| Utilized IC / Part: | LM5175 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Regulator Topology: | Buck-Boost |
| Power - Output: | 120W |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Other Names: | 296-42987 LM5175EVM-HP-ND |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Up or Down |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Frequency - Switching: | 260kHz |
| Detailed Description: | LM5175 - DC/DC, Step Up or Down 1, Non-Isolated Outputs Evaluation Board |
| Current - Output: | 10A |
| Board Type: | Fully Populated |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM5175EVM-HP, use the request quote form to request LM5175EVM-HP pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM5175EVM-HP.The price and lead time for LM5175EVM-HP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM5175EVM-HP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
