LM5170EVM-BIDIR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM5170EVM-BIDIR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM5170EVM-BIDIR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM5170EVM-BIDIR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | EVAL BOARD FOR LM5170-Q1 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $206.64 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 14.5V, 50.5V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 3 V ~ 48 V, 6 V ~ 75 V |
| Utilized IC / Part: | LM5170-Q1 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Regulator Topology: | Boost, Buck |
| Outputs and Type: | 2, Non-Isolated |
| Other Names: | 296-46730 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Up or Down |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Frequency - Switching: | 100kHz |
| Detailed Description: | LM5170-Q1 - DC/DC, Step Up or Down 2, Non-Isolated Outputs Evaluation Board |
| Current - Output: | 60A |
| Board Type: | Fully Populated |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM5170EVM-BIDIR, use the request quote form to request LM5170EVM-BIDIR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM5170EVM-BIDIR.The price and lead time for LM5170EVM-BIDIR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM5170EVM-BIDIR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
