LM5069MM-2/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM5069MM-2/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM5069MM-2/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM5069MM-2/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 9-V to 80-V hot swap controller with power limiting 10-VSSOP -40 to 125 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.34 | $2.112 | $1.905 | $1.863 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 9 V ~ 80 V |
|---|---|
| Type: | Hot Swap Controller |
| Supplier Device Package: | 10-VSSOP |
| Series: | - |
| Programmable Features: | Current Limit, Fault Timeout, OVP, UVLO |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Other Names: | *LM5069MM-2/NOPB LM5069MM-2/NOPBCT |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Channels: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Internal Switch(s): | No |
| Features: | Auto Retry |
| Feature Pins: | OUT, PGD, PWR, OVLO, TIMER, UVLO |
| Detailed Description: | Hot Swap Controller 1 Channel General Purpose 10-VSSOP |
| Current - Supply: | 1.3mA |
| Current - Output (Max): | - |
| Base Part Number: | LM5069 |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM5069MM-2/NOPB, use the request quote form to request LM5069MM-2/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM5069MM-2/NOPB.The price and lead time for LM5069MM-2/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM5069MM-2/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
