LM5070AE EVAL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM5070AE EVAL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM5070AE EVAL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM5070AE EVAL |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | BOARD EVALUATION LM5070AE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 3.3V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 32 V ~ 57 V |
| Utilized IC / Part: | LM5070 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Regulator Topology: | Flyback |
| Power - Output: | 10.89W |
| Outputs and Type: | 1, Isolated |
| Other Names: | LM5070AE EVAL-ND LM5070AEEVAL |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Main Purpose: | Special Purpose DC/DC, Power Over Ethernet |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Frequency - Switching: | 250kHz |
| Detailed Description: | LM5070 - Special Purpose DC/DC, Power Over Ethernet 1, Isolated Outputs Evaluation Board |
| Current - Output: | 3.3A |
| Board Type: | Fully Populated |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM5070AE EVAL, use the request quote form to request LM5070AE EVAL pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM5070AE EVAL.The price and lead time for LM5070AE EVAL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM5070AE EVAL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
