LM4562NABD
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM4562NABD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM4562NABD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM4562NABD |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | EVAL BOARD FOR LM4562 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $154.72 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | ±2.5 V ~ 17 V |
|---|---|
| Utilized IC / Part: | LM4562 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Slew Rate: | 20 V/µs |
| Series: | - |
| Output Type: | Single-Ended |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | LM4562 2 - Dual Channels per IC Audio Amplifier Evaluation Board |
| Current - Supply (Main IC): | 10mA |
| Current - Output / Channel: | 26mA |
| Channels per IC: | 2 - Dual |
| Board Type: | Fully Populated |
| Amplifier Type: | Audio |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM4562NABD, use the request quote form to request LM4562NABD pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM4562NABD.The price and lead time for LM4562NABD depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM4562NABD.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
