LM431CIZ/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM431CIZ/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM431CIZ/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM431CIZ/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.87 | $0.779 | $0.607 | $0.502 | $0.396 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 2.5V |
|---|---|
| Voltage - Output (Max): | 37V |
| Voltage - Input: | - |
| Tolerance: | -0.6%, +0.4% |
| Temperature Coefficient: | 50ppm/°C Typical |
| Supplier Device Package: | TO-92-3 |
| Series: | - |
| Reference Type: | Shunt |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Output Type: | Adjustable |
| Other Names: | *LM431CIZ *LM431CIZ/NOPB LM431CIZ LM431CIZ-ND LM431CIZNOPB |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Noise - 10Hz to 10kHz: | - |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Shunt Voltage Reference IC 37V -0.6%, +0.4% 100mA TO-92-3 |
| Current - Supply: | - |
| Current - Output: | 100mA |
| Current - Cathode: | 1mA |
| Base Part Number: | LM431 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM431CIZ/NOPB, use the request quote form to request LM431CIZ/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM431CIZ/NOPB.The price and lead time for LM431CIZ/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM431CIZ/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
