LM431CIM3X/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM431CIM3X/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM431CIM3X/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM431CIM3X/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 2%, 1%, or 0.5% accuracy, adjustable precision Zener shunt regulator 3-SOT-23 -40 to 85 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.629 | $0.568 | $0.512 | $0.501 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output (Max): | 2.5V |
|---|---|
| Voltage - Input: | - |
| Voltage - Breakdown: | SOT-23-3 |
| Thickness (Max): | 50ppm/°C Typical |
| Taper: | Shunt |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Regulator Topology: | 100mA |
| Polarization: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Output Type: | Adjustable |
| Output Phases: | 1mA |
| Other Names: | LM431CIM3X/NOPBTR LM431CIM3XNOPB |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Noise - 10Hz to 10kHz: | - |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz: | 37V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | LM431CIM3X/NOPB |
| Expanded Description: | Shunt Voltage Reference IC 37V -0.6%, +0.4% 100mA SOT-23-3 |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | -0.6%, +0.4% |
| Description: | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 |
| Current - Supply: | - |
| Current - Cathode: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM431CIM3X/NOPB, use the request quote form to request LM431CIM3X/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM431CIM3X/NOPB.The price and lead time for LM431CIM3X/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM431CIM3X/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
