LM4120IM5-2.0/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM4120IM5-2.0/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LM4120IM5-2.0/NOPB
Manufacturer N/A
Description IC VREF SERIES 2.048V SOT23-5
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 6900 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1000 pcs2000 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Output (Min/Fixed):2.048V
Voltage - Input:2 V ~ 12 V
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:50ppm/°C
Output Type:Fixed
Other Names:LM4120IM5-2.0/NOPBTR
LM4120IM520NOPB
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Noise - 10Hz to 10kHz:36µVp-p
Noise - 0.1Hz to 10Hz:20µVp-p
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Detailed Description:Series Voltage Reference IC ±0.5% 5mA SOT-23-5
Current - Supply:275µA
Current - Output:5mA