LM4120IM5-1.8
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM4120IM5-1.8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LM4120IM5-1.8
Manufacturer N/A
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
In stock 11642 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Output (Min/Fixed):1.8V
Voltage - Input:2 V ~ 12 V
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:50ppm/°C
Supplier Device Package:SOT-23-5
Series:-
Reference Type:Series
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SC-74A, SOT-753
Output Type:Fixed
Other Names:LM4120IM5-1.8TR
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Noise - 10Hz to 10kHz:36µVp-p
Noise - 0.1Hz to 10Hz:20µVp-p
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Detailed Description:Series Voltage Reference IC ±0.5% 5mA SOT-23-5
Current - Supply:275µA
Current - Output:5mA