LM3677LE-1.8/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM3677LE-1.8/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LM3677LE-1.8/NOPB
Manufacturer N/A
Description IC REG BUCK 1.8V 0.6A SYNC 6USON
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Output (Min/Fixed):1.8V
Voltage - Output (Max):-
Voltage - Input (Min):2.7V
Voltage - Input (Max):5.5V
Topology:Buck
Synchronous Rectifier:Yes
Supplier Device Package:6-LLP (2.0x1.5)
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:6-UFDFN
Output Type:Fixed
Output Configuration:Positive
Other Names:LM3677LE-1.8
LM3677LE-1.8-ND
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C (TA)
Number of Outputs:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Function:Step-Down
Frequency - Switching:3MHz
Detailed Description:Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 1.8V 1 Output 600mA 6-UFDFN
Current - Output:600mA