LM3533TME-40/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM3533TME-40/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LM3533TME-40/NOPB
Manufacturer N/A
Description Complete lighting solution for smartphone handsets 20-DSBGA -40 to 125
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 23287 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply (Min):2.7V
Voltage - Supply (Max):5.5V
Voltage - Output:40V
Type:DC DC Regulator
Topology:Step-Up (Boost), Switched Capacitor (Charge Pump)
Supplier Device Package:20-DSBGA (2.04x1.78)
Series:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:20-WFBGA, DSBGA
Other Names:296-40193-1
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TJ)
Number of Outputs:7
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Internal Switch(s):Yes
Frequency:500kHz, 1MHz
Dimming:PWM
Detailed Description:LED Driver IC 7 Output DC DC Regulator Step-Up (Boost), Switched Capacitor (Charge Pump) PWM Dimming 30mA 20-DSBGA (2.04x1.78)
Current - Output / Channel:30mA