LM3420M5-8.4
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM3420M5-8.4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LM3420M5-8.4
Manufacturer N/A
Description
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 1556 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply (Max):20V
Supplier Device Package:SOT-23-5
Series:-
Programmable Features:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SC-74A, SOT-753
Other Names:*LM3420M5-8.4TR
LM3420M5-8.4-ND
LM3420M5-8.4TR
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Number of Cells:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Interface:-
Fault Protection:-
Detailed Description:Charger IC Lithium Ion SOT-23-5
Current - Charging:-
Charge Current - Max:1A
Battery Pack Voltage:8.4V