LM2687LDX
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM2687LDX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM2687LDX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM2687LDX |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC REG SWITCHD CAP INV ADJ 8WSON |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output (Min/Fixed): | -1.5V |
|---|---|
| Voltage - Output (Max): | -5.2V |
| Voltage - Input (Min): | 2.7V |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Topology: | Charge Pump |
| Synchronous Rectifier: | No |
| Supplier Device Package: | 8-WSON (3x3) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Output Type: | Adjustable |
| Output Configuration: | Negative |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Function: | Step-Down |
| Frequency - Switching: | 110kHz |
| Detailed Description: | Charge Pump Switching Regulator IC Negative Adjustable -1.5V 1 Output 10mA 8-WFDFN Exposed Pad |
| Current - Output: | 10mA |
| Base Part Number: | LM2687 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM2687LDX, use the request quote form to request LM2687LDX pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM2687LDX.The price and lead time for LM2687LDX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM2687LDX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
