LM2686MTC/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM2686MTC/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM2686MTC/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM2686MTC/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC REG CHARGEPUMP/LINEAR 14TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| w/Supervisor: | No |
|---|---|
| w/Sequencer: | No |
| w/LED Driver: | No |
| Voltage/Current - Output 3: | - |
| Voltage/Current - Output 2: | 5V, 50mA |
| Voltage/Current - Output 1: | ±5V, 5.7 V ~ 10.8 V, 50mA |
| Voltage - Supply: | 2.85 V ~ 6.5 V |
| Topology: | Charge Pump (1), Linear (LDO) (1) |
| Supplier Device Package: | 14-TSSOP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Other Names: | *LM2686MTC *LM2686MTC/NOPB LM2686MTC LM2686MTC-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Outputs: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Switching: | 130kHz |
| Detailed Description: | Linear And Switching Voltage Regulator IC 2 Output Charge Pump (1), Linear (LDO) (1) 130kHz 14-TSSOP |
| Base Part Number: | LM2686 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM2686MTC/NOPB, use the request quote form to request LM2686MTC/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM2686MTC/NOPB.The price and lead time for LM2686MTC/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM2686MTC/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
