LM2647LQX
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM2647LQX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM2647LQX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM2647LQX |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC REG CTRLR BUCK 28WQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 5.5 V ~ 28 V |
|---|---|
| Topology: | Buck |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Supplier Device Package: | 28-WQFN (5x5) |
| Series: | - |
| Serial Interfaces: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 28-WFQFN Exposed Pad |
| Output Type: | Transistor Driver |
| Output Phases: | 2 |
| Output Configuration: | Positive |
| Operating Temperature: | -5°C ~ 125°C (TJ) |
| Number of Outputs: | 2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Function: | Step-Down |
| Frequency - Switching: | 200kHz ~ 500kHz |
| Duty Cycle (Max): | 75% |
| Detailed Description: | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 28-WQFN (5x5) |
| Control Features: | Current Limit, Enable, Frequency Control, Power Good, Soft Start |
| Clock Sync: | No |
| Base Part Number: | LM2647 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM2647LQX, use the request quote form to request LM2647LQX pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM2647LQX.The price and lead time for LM2647LQX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM2647LQX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
