LM26480QSQ-AA/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM26480QSQ-AA/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM26480QSQ-AA/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM26480QSQ-AA/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Externally configurable dual 1.5A step-down DC/DC and dual 300mA linear regulators 24-WQFN -40 to 125 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.995 | $2.703 | $2.438 | $2.385 | ||
Specifications
Data sheet
| w/Supervisor: | No |
|---|---|
| w/Sequencer: | No |
| w/LED Driver: | No |
| Voltage/Current - Output 3: | 1 V ~ 3.5 V, 300mA |
| Voltage/Current - Output 2: | 1 V ~ 3.3 V, 1.5A |
| Voltage/Current - Output 1: | 0.8 V ~ 2 V, 1.5A |
| Voltage - Supply: | 2.8 V ~ 5.5 V |
| Topology: | Step-Down (Buck) Synchronous (2), Linear (LDO) (2) |
| Supplier Device Package: | 24-WQFN (4x4) |
| Series: | - |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 24-WFQFN Exposed Pad |
| Other Names: | 296-47206-6 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Outputs: | 4 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 35 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Switching: | 2MHz |
| Detailed Description: | Linear And Switching Voltage Regulator IC 4 Output Step-Down (Buck) Synchronous (2), Linear (LDO) (2) 2MHz 24-WQFN (4x4) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM26480QSQ-AA/NOPB, use the request quote form to request LM26480QSQ-AA/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM26480QSQ-AA/NOPB.The price and lead time for LM26480QSQ-AA/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM26480QSQ-AA/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
