LLN865182-2
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LLN865182-2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LLN865182-2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LLN865182-2 |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Description | LLN LIQUID LEVEL SENSOR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 10 ~ 40 V |
|---|---|
| Type: | Liquid |
| Switch Actuation Level: | - |
| Series: | LLN |
| Output Type: | - |
| Output Configuration: | NPN |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Housing & Prism: | Stainless Steel |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Liquid Level Sensor NPN Output |
| Current: | 200mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LLN865182-2, use the request quote form to request LLN865182-2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LLN865182-2.The price and lead time for LLN865182-2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LLN865182-2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


