LLN3WWXXX
Dialight
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LLN3WWXXX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LLN3WWXXX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LLN3WWXXX |
|---|---|
| Manufacturer | Dialight |
| Description | LIGHT ENGINE 3X1W WM WHT W/HLDR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | - |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.42V |
| Viewing Angle: | - |
| Type: | LED Engine |
| Temperature - Test: | 25°C |
| Size / Dimension: | 324.00mm L x 20.50mm W |
| Series: | - |
| Packaging: | - |
| Other Names: | 350-1960 LLN3-WW-XXX |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | - |
| Light Emitting Surface (LES): | - |
| Lens Type: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 15.50mm |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | 20 lm (Typ) |
| Features: | - |
| Detailed Description: | LED Lighting COBs, Engines, Modules LED Engine - White, Warm Linear Light Strip |
| Current - Test: | - |
| Current - Max: | 350mA |
| Configuration: | Linear Light Strip |
| Color: | White, Warm |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| CCT (K): | 3300K |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LLN3WWXXX, use the request quote form to request LLN3WWXXX pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LLN3WWXXX.The price and lead time for LLN3WWXXX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LLN3WWXXX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



