LLG210D324-005
SST Sensing
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LLG210D324-005 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LLG210D324-005 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LLG210D324-005 |
|---|---|
| Manufacturer | SST Sensing |
| Description | LIQUID LEVEL SENSOR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $187.30 | $175.59 | $169.737 | $163.884 | $160.958 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 8 V ~ 30 V |
|---|---|
| Type: | Liquid |
| Switch Actuation Level: | - |
| Series: | Optomax |
| Output Type: | Digital |
| Output Configuration: | Push-Pull |
| Other Names: | 1921-1030 LLG210D324-005-DK |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Threaded |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Housing & Prism: | Stainless Steel |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Liquid Level Sensor Digital Push-Pull Output Threaded |
| Current: | 7.5mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LLG210D324-005, use the request quote form to request LLG210D324-005 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LLG210D324-005.The price and lead time for LLG210D324-005 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LLG210D324-005.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
